x

Aktualności

Femaltiker i jego wkład w kampanię promującą karmienie piersią cytowany przez media międzynarodowe

W internetowym wydaniu brytyjskiego dziennika The Financial Times ukazał się Specjalny Raport dotyczący sytuacji mam karmiących piersią w Polsce. Podkreślono m.in. problem braku tolerancji społeczeństwa polskiego dla mam publicznie karmiących piersią przytaczając  przykład gorącej debaty na ten temat  po incydencie  w sopockiej restauracji, gdzie personel zabronił karmienia piersią przy stoliku.  Jednocześnie wskazano na duży problem braku systemowego programu promocji karmienia piersią. W wywiadzie wypowiedziała się Prezes Fundacji Rodzić po Ludzku Joanna Pietrusiewicz, która podkreśliła jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie karmienia piersią. Wskazała  także na braki w wiedzy personelu medycznego, szczególnie położnych, ginekologów czy pediatrów.  Są to lekarze, którzy  mają najwcześniej kontakt z mamą  tuż po porodzie.  Badania Dr  Urszuli Bernatowicz-Łojko wykazały, że aż 99% kobiet tuż po wyjściu ze szpitala karmi piersią, niemniej do 6.m.ż dziecka  karmi wyłącznie już tylko 14%. 

The  Financial  Times powołuje się na Raport Karmienie Piersią w Polsce  zrealizowany przy udziale NUTROPHARMA producenta Femaltiker, który wykazał, że aż 45% lekarzy w przypadku problemu z laktacją zaleca mamie przejście na mieszankę mlekozastepczą. Tylko 7% z nich sugeruje spotkanie z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, aby rozwiązać kryzys i wesprzeć laktację.

Agata Aleksandrowicz  (Hafija) popularna blogerka poruszająca tematy związane z rodzicielstwem wskazuje także na powszechną obecność reklam mieszanek mlekozastępczych i brak całkowitego wdrożenia stosownych regulacji obowiązujących w innych krajach takich jak np.  Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece.  Mleko sztuczne  przekazywane w formie bezpłatnych próbek jest obecne na oddziałach położniczych, gdzie podawane jest  nawet co 3 noworodkowi jak wykazał raport Najwyższej Izby Kontroli. Prawo polskie także nie wspiera długiego karmienia piersią po powrocie do pracy. Często kobiety spotykają się z negatywnymi uwagami pracodawcy i współpracowników, dodatkowo borykają się z brakiem wydzielonych miejsc odpowiednich  do odciągania pokarmu, dlatego też aż 74% z nich przedwcześnie odstawia dziecko od piersi według raportu Femaltiker.  Fundacja Kraina Miłością i Mlekiem Płynąca  w ramach „odczarowania” negatywnego wydźwięku  publicznego karmienia piersią tworzy w muzeach kąciki  przyjazne dla mam z dziećmi. Takie przedsięwzięcia są jednym ze sposobów promowania karmienia piersią, tak aby dotrzeć z wiedzą do jak największej liczby kobiet i dać im możliwość  świadomego  wyboru.

 

Źródło: https://www.ft.com/content/afabb012-7b42-11e6-ae24-f193b105145e

 

Gdzie kupisz femaltiker

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy można kupić nasz produkt.

Kup w internecie Znajdź sklep
Pobierz bezpłatny poradnik

Dowiedz się, jak karmić piersią i dlaczego warto robić to jak najdłużej.

Pobierz poradnik
Planujesz ciążę?
Spodziewasz się dziecka?

Ciekawych informacji szukaj na: www.prenatale.pl

Copyright 2015 ⓒ NUTROPHARMA sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

NUTROPHARMA sp. z o. o.
(22) 380 48 00 biuro@mlekomamyrzadzi.pl
Jedności 10A, 05-506 Lesznowola, woj. mazowieckie
NIP: 5210087234