x

Mamy mówią

Gosia Andrzejewicz: Mleko mamy to najlepszy pokarm dla mojego dziecka!

Jako świeżo upieczona mama nie mam jeszcze dużego doświadczenia w karmieniu piersią. Mogę jednak stwierdzić, że jest to dla mnie wyjątkowe doznanie. Na początku nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać, jednak doświadczona i bardzo życiowa doradczyni laktacyjna pomogła mi opanować technikę przystawiania synka do piersi, co patrząc z perspektywy czasu było w tym temacie najważniejsze.
To od niej wiem, że najlepiej jest uczyć dziecko odpowiedniej techniki już od pierwszych godzin życia  tak, aby mama i dziecko czuli się ze sobą dobrze w czasie karmienia. Kiedy popełniane są błędy np. zbyt płytkie chwytanie otoczki i kąsanie brodawki przez malucha może to skutkować poranionymi brodawkami oraz zniechęcać mamę do karmienia. Kobiety popełniają też błąd nie jedząc różnorodnych produktów w obawie przed alergią dziecka. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że od dnia porodu jadłam zdrowo i różnorodnie, a mój synek nie ma żadnych niepokojących objawów.
Jest to udowodnione naukowo, że dzieci karmione piersią są szczęśliwsze i odporniejsze na choroby. To źródło zdrowia dla dziecka. Sama wybieram produkty ekologiczne, ponieważ uważam za słuszne stwierdzenie „jesteśmy tym, co jemy”. Preferuję naturalne rozwiązania tam, gdzie są one możliwe do zastosowania. Poza tym karmienie mojego synka piersią sprawia mi ogromna przyjemność. Czuję wtedy jego ciepło i zapach, a kiedy naje się już do syta, wpatruję się w jego szczery uśmiech 😉 
Chciałabym przekazać innym mamom, że najważniejsze to nie zrażać się trudnymi początkami, nie rezygnować, nie poddawać się. Kiedy dziecko nauczy się już prawidłowo ssać, przekonacie się, że karmienie piersią jest bardzo przyjemne dla mamy i dziecka. Dodając do tego fakt, że możemy dać w ten sposób swoim maluszkom to, co jest dla nich w tym okresie życia najważniejsze. Nie wahajcie się,  tylko próbujcie!

 

Gdzie kupisz femaltiker

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy można kupić nasz produkt.

Kup w internecie Znajdź sklep
Pobierz bezpłatny poradnik

Dowiedz się, jak karmić piersią i dlaczego warto robić to jak najdłużej.

Pobierz poradnik
Planujesz ciążę?
Spodziewasz się dziecka?

Ciekawych informacji szukaj na: www.prenatale.pl

Copyright 2015 ⓒ NUTROPHARMA sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

NUTROPHARMA sp. z o. o.
(22) 380 48 00 biuro@mlekomamyrzadzi.pl
Jedności 10A, 05-506 Lesznowola, woj. mazowieckie
NIP: 5210087234