x

Raport 2018

Polska krajem przyjaznym matkom karmiącym i ich dzieciom? Zapoznaj się w wynikiem naszego badania – wzięliśmy pod lupę jakość opieki laktacyjnej na oddziałach położniczych, w gabinetach lekarzy medycyny rodzinnej i wśród doradców laktacyjnych. 

Raport jest  trzecią odsłoną kompleksowej pracy badawczej za­inicjowanej przez dr Monikę Żukowską-Rubik i dr Magdalenę Nehring-Gugul­ską z Centrum Nauki o Laktacji przy udziale przedstawicieli organizatora kam­panii Mleko Mamy Rządzi – dr n. biol. Marzeny Kucia oraz dr n. med. Ewy Wietrak. Wiwisekcja została przeprowadzona przez zespół badaw­czy powiększony o dwóch lekarzy rezydentów pediatrii, doradców laktacyj­nych: dr Dorotę Bębenek i dr Magdalenę Castello-Rokicką, oraz lekarza me­dycyny rodzinnej dr Aleksandrę Lewandowską.

Tym razem sprawdziliśmy jakość opieki laktacyjnej wśród 3 grup zawodowych: położnych na oddziale ginekologicznym, lekarzy medycyny rodzinnej oraz konsultantów laktacyjnych (poprzednio przyglądaliśmy się jakości wsparcia matki w miejscu pracy, opiece na oddziałach niemowlęcych, tej sprawowanej przez lekarzy pediatrów, położne środowiskowe i lekarzy ginekologów – położników).

Badanie prowadziliśmy w lutym i marcu 2018 roku. Objęło ogółem 7331 ankiet wypełnianych przez matki za pośrednictwem internetu. Anonimowe blankiety były umieszczone na portalach, m.in. Centrum Nauki o Laktacji, Fun­dacji Rodzić po Ludzku, Mlekoteki, na blogach parentigowych, a także na fanpage’ach marek Femaltiker i Prenatal.

Czy będziecie zaskoczeni? Czy Polska staje się, a może już stała się krajem przyjaznym matkom karmiącym? Spośród których z analizowanych grup zawodowych, kobiety karmiące uzyskają największe wsparcie? Jaki zastrzyk wiedzy matki uzyskają od specjalistek, a w które „sprawności” muszą zaopatrzyć się same?

Zapoznajcie się z raportem i sprawdźcie, czy wnioski są zbieżne z Waszymi doświadczeniami?

Przedstawione wyniki mają także za zadanie pomóc przyszłym mamom karmiącym w przygotowaniu się – na jaką pomoc i skąd mogą liczyć podczas tego ciężkiego, ale jakże radosnego okresu.

 

Gdzie kupisz femaltiker

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy można kupić nasz produkt.

Kup w internecie Znajdź sklep
Pobierz bezpłatny poradnik

Dowiedz się, jak karmić piersią i dlaczego warto robić to jak najdłużej.

Pobierz poradnik
Planujesz ciążę?
Spodziewasz się dziecka?

Ciekawych informacji szukaj na: www.prenatale.pl

Copyright 2015 ⓒ NUTROPHARMA sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

NUTROPHARMA sp. z o. o.
(22) 380 48 00 biuro@mlekomamyrzadzi.pl
Jedności 10A, 05-506 Lesznowola, woj. mazowieckie
NIP: 5210087234