shutterstock-528384532-4.jpg

femaltiker® plus

Co wyróżnia Femaltiker?

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczne działanie preparatu femaltiker® z formułą Lactanell zostało potwierdzone po raz pierwszy w 2014 roku w badaniu obserwacyjnym z udziałem 128 kobiet ze stwierdzonym przez specjalistę rzeczywistym niedoborem pokarmu. Po 2 tygodniach od włączenia do diety matki karmiącej dwa razy dziennie femaltiker® aż 93% z nich miało polepszoną laktację1. W 2016 roku w badaniu klinicznym przeprowadzonym w dwóch ośrodkach klinicznych z udziałem mam wcześniaków stosowanie preparatu femaltiker® wraz ze stymulacją laktacji laktatorem przyniosło rezultat w postaci zwiększenia ilości mleka o 47% w porównaniu do grupy placebo.2

Sprawdź wyniki badania klinicznego

1. Nehring-Gugulska M et al. Stymulacja laktacji z wykorzystaniem słodu jęczmiennego a parametry wzrostowe dziecka w przypadku kryzysu laktacyjnego Położna Nauka i Praktyka 2015; 1(29):34-8.

2. Breastfeeding Medicine 2016; 11920:A74-5


INNOWACYJNOŚĆ

formulacja lactanell® zawarta w femaltiker® uzyskała ochronę patentową


JAKOŚĆ

femaltiker® w odróżnieniu od innych, ogólnodostępnych źródeł słodu jęczmiennego jest oparty na ekstrakcie ze słodu. Oznacza to, że ilość słodu jest skoncentrowana i znacznie wyższa w porównaniu do standardowego słodu browarnianego. Ponadto technologia otrzymywania słodu zawartego w femaltiker® różni się od tej stosowanej do słodów browarnianych czy używanych w pieczywie. Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® jest krótko słodowany, aby zachować jak najwięcej aktywnego składnika, pobudzającego laktację - czyli beta-glukanu. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa preparat femaltiker® został włączony do program jakości Nutropharma Quality System NQS. W ramach systemu NQS każda partia produktu jest badana na zawartość bakterii chorobotwórczych, pleśni, grzybów oraz metali ciężkich zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami dotyczącymi czystości i bezpieczeństwa żywności. Każdorazowo femaltiker® jest badany na obecność deklarowanych przez producenta składników aktywnych. Wysoka jakość produktu jest potwierdzona hologramem NQS, który widnieje na opakowaniach produktu.