199279-10150129065176698-3299555-n-1.jpg

Alicja Janosz: Ludzkość nie poznała jeszcze drugiego tak wspaniałego pokarmu dla niemowląt i małych dzieci jak matczyne mleko.

Alicja Janosz – Piosenkarka i kompozytorka.
Im więcej wiem na temat dobrodziejstw jakie płyną wraz z mlekiem matki dla zdrowia dziecka oraz dla niej samej, tym bardziej jestem dumna, że wciąż karmię piersią mojego ośmiomiesięcznego synka. Ludzkość nie poznała jeszcze drugiego tak wspaniałego pokarmu dla niemowląt i małych dzieci jak matczyne mleko, bogate w żywe komórki macierzyste, czy całą masę przeciwciał. Przeraża mnie, że ze zbyt dużą łatwością w szpitalach podaje się niemowlętom mleko modyfikowane, a kobietom pozwala się utwierdzać w przekonaniu, że ich pokarm jest dla ich dzieci niewystarczający lub jest go za mało. Przeraża mnie też, że wiedza na temat żywienia niemowląt i małych dzieci jest dziś generowana w dużej mierze przez ogromne koncerny, zarabiające krocie na sprzedaży produktów, z których żaden nie może się równać z mlekiem mamy, a które mimo to wielokrotnie wygrywają z karmieniem piersią.
Mam wielką nadzieję, że obok panującej dziś mody na zdrowe odżywianie, unikanie chemii w życiu codziennym czy uprawianie sportów, zdołamy wykreować również modę na karmienie piersią. Mamy dostęp do wiarygodnych wyników badań, które dowodzą bez cienia wątpliwości, że matczyne mleko chroni dzieci przed wieloma chorobami i ma niesamowicie dobroczynny wpływ na zdrowie oraz prawidłowy rozwój naszych maluszków, a także na ich odporność.
Całym sercem włączam się w akcję #Karmieswobodnie i zachęcam wszystkie mamy by do nas dołączyły.