gosia-andrzejewicz2.jpg

Gosia Andrzejewicz: Mleko mamy to najlepszy pokarm dla mojego dziecka!

Jako świeżo upieczona mama nie mam jeszcze dużego doświadczenia w karmieniu piersią. Mogę jednak stwierdzić, że jest to dla mnie wyjątkowe doznanie. Na początku nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać, jednak doświadczona i bardzo życiowa doradczyni laktacyjna pomogła mi opanować technikę przystawiania synka do piersi, co patrząc z perspektywy czasu było w tym temacie najważniejsze.
To od niej wiem, że najlepiej jest uczyć dziecko odpowiedniej techniki już od pierwszych godzin życia  tak, aby mama i dziecko czuli się ze sobą dobrze w czasie karmienia. Kiedy popełniane są błędy np. zbyt płytkie chwytanie otoczki i kąsanie brodawki przez malucha może to skutkować poranionymi brodawkami oraz zniechęcać mamę do karmienia. Kobiety popełniają też błąd nie jedząc różnorodnych produktów w obawie przed alergią dziecka. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że od dnia porodu jadłam zdrowo i różnorodnie, a mój synek nie ma żadnych niepokojących objawów.
Jest to udowodnione naukowo, że dzieci karmione piersią są szczęśliwsze i odporniejsze na choroby. To źródło zdrowia dla dziecka. Sama wybieram produkty ekologiczne, ponieważ uważam za słuszne stwierdzenie „jesteśmy tym, co jemy”. Preferuję naturalne rozwiązania tam, gdzie są one możliwe do zastosowania. Poza tym karmienie mojego synka piersią sprawia mi ogromna przyjemność. Czuję wtedy jego ciepło i zapach, a kiedy naje się już do syta, wpatruję się w jego szczery uśmiech