nursing-2186615.jpg

Wsparcie dla procesu laktacji

Nie ulega wątpliwości, że karmienie piersią co najmniej do szóstego miesiąca życia dziecka jest dla jego rozwoju zdecydowanie najkorzystniejsze. Takie są zresztą zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, aby przez pierwsze pół roku niemowlę było karmione wyłącznie mlekiem matki i dopiero po upływie tego okresu jego dietę można rozszerzać o posiłki uzupełniające.

Mleko matki jest dla malucha źródłem wszystkich niezbędnych w tym okresie rozwoju składników odżywczych, takich jak witaminy, węglowodany, tłuszcze, białko, minerały. Ponadto zawiera ono ponad 500 składników takich jak niezwykle ważne przeciwciała, dzięki czemu dziecko jest skutecznie chronione przed wszelkiego rodzaju bakteriami, wirusami, toksynami czy alergenami. Karmienie niemowląt piersią nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny poprzez dostarczanie dzieciom niezbędnych i wysokiej wartości substancji odżywczych, ale także wzmacnia odporność oraz, co nie jest bez znaczenia, zmniejsza ryzyko nadwagi czy otyłości w późniejszych latach.

Jest sprawą oczywistą, że bardzo istotna jest odpowiednia dieta przy karmieniu niemowlaka piersią. Dieta matki karmiącej piersią powinna być dobrze zbilansowana, ale i urozmaicona.

Jadłospis po porodzie powinien zawierać niezbędne dla organizmu składniki odżywcze o wartości energetycznej większej mniej więcej o 500 kcal niż przed zajściem w ciążę. Poza używkami karmiąca mama może jeść to, na co ma ochotę, z tym, że należy bacznie obserwować reakcję dziecka, niekiedy bowiem cytrusy, truskawki, czekolada, orzechy, pomidory, a nawet mleko krowie, mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jednak dietę eliminacyjną warto stosować pod kontrolą alergologa. Jeśli zachodzi taka potrzeba, warto też sięgnąć po naturalny preparat wspomagający proces laktacji, Femaltiker będzie w tym przypadku dobrym uzupełnieniem diety.

Wiele współczesnych kobiet cierpi na brak pokarmu po porodzie lub ma problemy z laktacją spowodowane często poczuciem zbyt małej ilości wytwarzanego mleka. Ostatnie badania potwierdziły znane od lat przekonanie, że słód jęczmienny, główny składnik preparatu Femaltiker dla mam karmiących piersią, w znaczący sposób wspomaga proces laktacji. Przy problemach z brakiem pokarmu po porodzie lub opóźnionym wytwarzaniem pokarmu, jak i w kłopotach z jego utrzymaniem, warto zastosować Femaltiker w ilości 2 saszetek na dobę. Zawarty w preparacie ekstrakt słodu jęczmiennego stymuluje organizm do wzmożonej produkcji prolaktyny, bezpośrednio odpowiedzialnej za wytwarzanie mleka przez pęcherzyki mleczne. Femaltiker zawiera również kojący ekstrakt z melisy, o działaniu relaksującym i posiada wyśmienity, karmelowy smak. Laktacja wspomagana preparatem Femaltiker nie zawiedzie żadnej mamy ani dziecka!