matka z dzieckiem

Badania i rekomendacje

Długie karmienie piersią czynnikiem neuroprotekcyjnym

Długie karmienie piersią czynnikiem neuroprotekcyjnymNaukowcy już wielokrotnie wykazali, że karmienie piersią wspiera rozwój i zdrowie dziecka. Naturalny pokarm mam wpływa bez wątpienia na...
shutterstock-285702962-4.jpg

Składniki szczepionki przeciw SARS-CoV -2 nie przechodzą do mleka mamy

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, kobiety karmiące piersią nie powinny rezygnować ze szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Akademia Medycyny Laktacji wskazuje, że istnieje bardzo niewielkie ryzyko przenikania nanocząsteczek, czy też mRNA poc...
zawartość mleka kobiecego

Odżywianie ma wpływ na zawartość ważnych składników mleka kobiecego

Badanie wykonane przez naukowców ze Szkoły Medycznej Baylor wskazało na to, że zmiana kompozycji diety kobiety karmiącej już zaledwie po kilku dniach znacząco wpływa na skład jej mleka; w szczególności na skład oligosacharydów ludzkiego mleka (HMO). HMO stanowią pożywkę dla dobroczynnych bakterii z rodzaju Bifidobacterium znajdujących się w znacznych ilościach w jelitach karmionego piersią niemowlęcia, są one także odpowiedzialne na procesy związane z dojrzewaniem układu pokarmowego czy odpornościowego dziecka.   

KARMIENIE PIERSIĄ Vs. COVID-19

KARMIENIE PIERSIĄ Vs. COVID-19

Nowe wytyczne Amerykańskiej Akademii Pediatryczne dotyczące postępowanie z niemowlętami urodzonymi przez matki z podejrzeniem lub potwierdzonym COVID-19.

Karmienie piersią może uchronić przed przedwczesną menopauzą

Badanie dużej kohorty kobiet w okresie przed menopauzą wykazało, że ilość ciąż a także długość trwania wyłącznego karmienia piersią wpływa na redukcję wystąpienia przedwczesnej menopauzy.